50 odstínů Varů

50. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech je u konce a já se už nyní těším na další ročník. Z atmosféry Varského fesťáku totiž žiju vždycky celý rok a těsně před ním už melu doslova z posledního. Takže jsem nyní opět nadopovaná energií festivalových filmů, setkání s přáteli a pramenů lázeňského města.

9

Každý pojímá festival po svém. Bohužel i letos přijelo mnoho těch, kteří jsou na filmovém festivalu a nezhlédnou ani jeden snímek. Trošku hanba (to je jako přijet na hudební festival a mít špunty v uších;), ale co se dá dělat. Jak říká sám prezident Bartoška: „Na záři se nachytá spousta můr.“ 🙂 Moc dobře ví, o kom fesťák je a váží si proto velice těch, kteří přijedou a s filmpassy obíhají kina a snaží se vidět alespoň 3 filmy za den (což je leta letoucí i náš případ;). Ony se pak i ty party s přáteli dají stihnout. Ne že by snad ani baťůžkáři, dřevorubci, holky z fildy, šviháci lázenští, noví muži, hipsteři nebo zuly, jak rozdělil festivalové kmeny samotný Festivalový deník, nechtěli na fotkách z rudého koberce vypadat taky jako ze škatulky, ale festival je prostě a zkrátka hlavně o filmech.

2

Ty, které nestihnete v Karlových Varech, můžete v rámci oficiálních festivalových ozvěn Šary Vary (11.7. – 19.7.2015) ukořistit v pražských kinech Světozor a Aero. Nám se líbil hlavně snímek Zbrusu Nový Zákon, nový dokument Heleny Třeštíkové Mallory (cena za nejlepší dokumentární film nad 60 min), britský dokument Amy, film Pohádka pohádek, Úpal, český film Domácí Péče (právem festivalovou cenu za nejlepší ženský herecký výkon získala Alena Mihulová) nebo libanonský snímek A co teď?

Už teď se nám po filmech a Varech stýská. Budeme vzpomínat na již tradiční potlesk panu uvaděči ve Velkém sálu, na vtipné festivalové znělky, na becherovku, snídaně v Bageterii Boulevard, na letní kino s Gerem, na Bartošku, na lázeňské oplatky, koncerty, vřídlo, na koupání na Rolavě i na letos zavřený bazén v Thermalu*. Tak zas za rok ČAU! 😉

8

 

Kdo jste ještě neviděl letošní novou znělku s minuloročním festivalovým hostem Melem Gibsonem v hlavní roli, podívejte se:

zdroj: YouTube – kviff

Kdo jste také chodil na snídaně před Thermal do stanu Bageterie Boulvard a hledali jste lázeňského šviháka, poslechněte si úsměvný song s tím spojený:

zdroj: YouTube

Všem filmožroutům FILMU ZDAR! Vaše P.

10

 *Petici proti uvažovanému prodeji bazénu Thermal můžete podepsat zde.

Informace k záchraně a obnově areálu Lázní Kyselka pak naleznete zde.

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Nejvíce zobrazované příspěvky