Check in v Hotelu (Z)matek

Do letoviska jsme dorazili něco před osmou hodinou večerní. Let proběhl v pořádku, bez zpoždění či turbulencí. Před 5 hvězdičkovým hotelem nás již očekávala sympatická slečna delegátka, jen to čekání na klíče se nám malinko protáhlo…

Ne, nelekejte se, nepopisuji vám tu svou dovolenou v Chorvatsku, ani nepíši recenzi hotelu na Invii, nýbrž navazuji na atmosféru, kterou jsme si odnesli z včerejšího představení nesoucího název Hotel (Z)matek. Jak již samotný název napovídá, představení se odehrává v hotelu, ve kterém panuje zmatek, posílen momentální absencí ředitele hotelu a především všudypřítomnou skupinkou matek (rozličných typů), která jej okupuje. Jediný člen personálu – recepční Josef – nemá situaci zcela pod kontrolou, jelikož se stará jen o své činčily a o to, co by si z hotelu mohl za 5 prstů odnést. To samo o sobě je již předurčeno k řadě vtipných momentů.

Když se navíc hra odehrává v pavlačovém atriu CEVRO institutu, připravte se na ztřeštěné chvíle, kdy nebudete vědět, kam se podívat dřív a na konci vás bude možná i malinko bolet za krkem. Přesto zvolené prostředí ke hře sedne jako zadek na hrnec a nabízí spoustu možností, jak jej kreativně využít. Samotné pojetí hry je velice tvůrčí a také interaktivní, jelikož nechybí okamžiky zapojení přítomných diváků (potencionálních účastníků zájezdu čekajících na své klíče od hotelových pokojů) a dokonce přijde i kouzelník. 🙂

obrázek_33

Herecké obsazení je pestré jako jsou samotné charaktery jednotlivých matek. Skvělému ženskému osazenstvu navíc herecky zdárně sekunduje i jediný mužský element – Josef. Celkově vám tak toto nenáročné, laškovné a lehoučké site-specific zpříjemní teplý letní večer. Doufejme, že k tomu hra ještě v budoucnu bude mít příležitost.

Letos se už asi dalšího představení nedočkáme, ale pod režisérskou taktovkou Jiřího Hajdyly vznikla také hra Natálie Kocábové s názvem WTF (s Terezou Brodskou v hlavní roli), která se po letní pauze bude znova uvádět v termínech 2.10., 8.11., 25.11. a 7.12. a to vždy od 19:30 v pražském Rock Café. Divadlo Puls vás srdečně zve.

obrázek

 

 

 

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Nejvíce zobrazované příspěvky