Děcko devadesátek

Nedávno jsem se vám již svěřila, že jsem typické děcko DEVADESÁTEK. Frčela jsem na diskofilárnách, každou sobotu vstávala na Eso s Pergnerkou, učila se taneční sestavy z klipů, které jsem si natáčela na VHSky, nosila jsem lenonky, lambádu a semišovou stuhu kolem krku, dvojmagič jsem tahala na hřiště a mé nejoblíbenější tričko bylo to s Michaelem Jacksonem. Michael byl (a stále je!) Bůh! 🙂 Ale tenkrát jsem ujížděla i na pořádných tuc tuc zvěrstvech a vůbec se za to nestydím. 🙂 Pár z nich vám zkusím připomenout.

Twenty For Seven

Stacey a Nancy tvořící toto duo mě bavili hodně. Podle blonďaté zpěvačky jsem si dokonce zkoušela různé účesy a rapující část pana „Čokoládky“ umím dodnes odříkat nazpaměť. Jejich první hit Is It Love je klasika, z druhé desky mne pak bavil song Slave to the music.

zdroj: YouTube

Whigfield

Hit Saturday Night této původem dánské interpretky jsem se vždycky snažila chytit v rádiu a natočit si na kazetu, jenže její počáteční Didinanana jsem nikdy nechytla, takže jsem to vyřešila tak, že jsem si tuto hlášku před nahraný song prostě sama „nazpívala“. Dodnes se tomu směju.

zdroj: YouTube

Haddaway

Píseň What is love mne začala hodně bavit po shlédnutí filmu Noc v RoxburyKdo jste ještě neviděl tuhle praštěnou kultovku, určitě napravte a třeba si u toho i zatančete.

zdroj: YouTube

2 unlimited

Nizozemské duo tvořené ze zpěvačky Anity a rappera Raye bylo už o něco víc nadupané a jako jedni z mála 90´s kapel dosud občas vystupují v původní sestavě.

zdroj: YouTube

Ace of Base

Švédská popová kapela měla být nástupcem slavné Abby. Sice se tak nestalo, ale některé jejich hity mám ráda dodnes. Především proto, že to byla jedna z nejoblíbenější kapel mé sestřenky, která v dětství byla mým velký vzorem.

zdroj: YouTube

Tyhle hity sice dneska uslyšíme leda tak na Matějské pouti, přesto nám – děckám devadesátek – budou vždycky asociovat tu bezstarostnou jízdu s bláznivými outfity na školních hřištích a v jejich svižném rytmu.

Vaše didinanana P.

12270124_10205095958383901_1247649300_n

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Nejvíce zobrazované příspěvky