Kavárenský povaleč

Jsem kavárenský povaleč a vůbec se tím netajím. 🙂 Na tom by v dnešní době stylových a všelijak originálních kávičkových míst nebylo zas tak nic zvláštního, kdybych pila kafe. Jenže já kávu vůbec nepiju, takže kavárny navštěvuji hlavně podle toho, kde mi chutná zázvorový čaj nebo bílé víno. 🙂 A samozřejmě, kde je to stylové a in (protože pak odtamtud budou pěkné fotky na facebook, žejo;).

Jelikož mi byl položen dotaz, jaké kavárny mám ráda, pár těch, které v okolí mého bydliště navštěvuji, vám prozradím.

Kavárna Modi – ta kavárna, kterou vlastní sympatický pan Makovička (jo, ten od Lucky Bílý😉 a která je vyzdobena reprodukcemi obrazů mého oblíbeného malíře Modiglianiho (jo, ten co se hádal s Picassem a zemřel v pouhých 35 letech na tuberkulózu;). Po tamním salátu s kozím sýrem, ořechy a brusinkami se navíc mohu utlouct (určitě jste už zaregistrovali fotku „salátovku“ na FB:).

2

Café Neustadt – no tak tohle místečko nesmí chybět. Skvělé domácí limonády (mají i jak jinak oblíbenou zázvorovou;), ale hlavně spousta programu kolem a kolem (koncerty, party, festivaly, filmové projekce) a to vše v prostředí romantického nádvoří Novoměstské radnice (je tam i kašna;).

Café NONA – kavárna v Nové scéně Národního divadla nabízí jednak pěkný výhled do ulic centra Prahy, ale také výtečné biomošty. Večerní program je taktéž pestrý – přijít sem můžete na balkánské rytmy nebo na swing a mnoho dalšího.

8
Café Louvre – tato kavárna s názvem světoznámé galerie je mou favoritkou především kvůli dobrému jídlu a „Čaji o páté“. Tento tradiční britský rituál, který se v kavárně  servíruje denně mezi 16:00 až 18:00, určitě vyzkoušejte.

Café Atmosphere – neboli Atmoška – tak v té mne to vždy hodně bavilo, i když spíš než o kavárnu jde o pub a restauraci. Jejich smažené brambule a pikantule s dipy prostě nemaj chybu. Tady jsem navíc strašila s Jägermeisterem komandem v dobách své hosteskovské slávy. 🙂

10

Rozhodně jsem vám teď asi nepředstavila žádné novinky. K dalším pražským kavárnám se určitě ještě brzy vrátím, ale aspoň už budete vědět, kam míří mé kroky, když vyběhnu z domoviny, a kde mne případně můžete i potkat a hodit se mnou řeč. Jen na mne prosím buďte hodní. 🙂 Vaše P.

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Nejvíce zobrazované příspěvky