Naladěno na podcast

S podcasty se v současné digitální době roztrhl doslova pytel. Chytrá paní Wikipedie definuje podcast jako příspěvek, který autor namluvil a převedl do MP3. Poslouchání takového příspěvku je pro uživatele zajímavé, protože slyší skutečný hlas autora textu. Podcast může namlouvat autor textu, amatérský nebo profesionální moderátor atp. Namlouvání podcastu je náročné na čas. 

S časovou náročností pro tvůrce nelze jinak než souhlasit, ale se zajímavým obsahem pro samotného uživatele můžeme polemizovat. Každý trend s sebou totiž bohužel přináší i nemalou skupinu rádoby mudrců a rychlokvašek, které se rádi na této vlně svezou. Nebudu ale hodnotit ani mudrovat, důležité totiž je, že se tak nabízí celá pestrá škála audiozáznamů, ze kterých si stačí jen vybrat.

I já jsem pár takových audio kousků našla a hltám je s neměnnou pravidelností, nejčastěji teda při domácích aktivitách jako je úklid nebo při mých pokusech o vaření. A  se kterými podcasty si teda nejradši krátím nebo i marním čas?

BUCHTY

Tahle duchaplná talkshow o všem a o ničem a vlašák pro uši lahodí mé duši asi nejvíc. Nejenže jsem stejná generace jako její autorky, ale sdílím s nimi i zcela identický humor nebo aspoň pokus o něj. Kdo ještě nezná, doporučuji poslechnout zde.

Ivana Veselková a Zuzana Fuksová

zdroj: wave.rozhlas.cz

JAUUU, PS: TO BOLELO

„O vzťahoch. A paralelných vzťahoch. Krízach vo vzťahoch. A rozchodoch. Jednoducho, o fraktúrach srdca.“

Kdo nerozumíte slovensky, nelaďte, vy ostatní zkuste odběr zde.

Výsledek obrázku pro jauu ps to bolelo

 

KOMPOT

K téhle popscénní konzervě mám taky hodně blízko a rozhodně to není jen kvůli tomu, že při sjíždění jejich silvestrovského kvízu jsem zjistila, že i s mými jinak neuplatnitelnými „vědomostmi“ jsem prostě popkulturní génius. Poslouchejte zde.

03526187.jpeg

zdroj: wave.rozhlas.cz

 

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Nejvíce zobrazované příspěvky