Na rýmu a nachlazení

Víkend jsem tentokrát pěkně prozevlila, jelikož se o nás s drahým pokouší nějaký moribundus, přesněji řečeno – u mého muže se jedná o klasickou „rýmičku“, já to mám navíc s příznaky nastydnutí. Takže jsme o víkendu hlavně leželi v posteli, jedli, filmovali, čajíčkovali a zase jedli.  Podzim zkrátka udeřil v plné síle a můj dnešní příspěvek  bude protentokrát ryze kurýrovací.

11

O zázraku v podobě čerstvého zázvoru vám snad ani nemusím říkat. Tento čistě přírodní lék s antibakteriálními a protizánětlivými účinky mi je nyní tím největším přítelem a spojencem. Sice už mi je po něm malinko šoufl, ale pokud se o vás také něco pokouší, určitě víte jak na to: litr vroucí vody, nastrouhaný kořen zázvoru, 2 lžíce medu a 1/2 citronu. Já si navíc občas vypomůžu pro lepší chuť pytlíkem čaje nebo skořicí. Zázvor prý navíc odbourává cholesterol a snižuje tuky, takže počítám, že pár takových kúr a budeme vypadat jako Twiggy. 🙂

13

Chvíle, kdy se o vás pokouší nějaká ta nemoc, jsou celkem fajn, protože konečně můžete zůstat bez výčitek v pyžamu celý den v posteli, navíc vám zatím není natolik špatně, abyste u toho nemohli dělat spoustu věcí, na které jindy nezbývá tolik času – přečíst si časopis, který s sebou stále nosíte v kabelce a nejste štont dočíst, stejně jako knížku, kterou vám půjčila vaše kamarádka, udělat si pořádek v notebooku, dopsat článek, nastahovat si nové díly seriálu, zavolat známým, se kterými jste dlouho nemluvili nebo zkouknout filmy.

12

Já jsem díky tomu již ve třetí sérii seriálu Orange Is The New Black, na kterém nyní dost ulítávám a taky jsem narazila na docela dobrou německou teenage komedii Fakjů pane učiteli a kupodivu těch 74% na ČSFD docelo sedlo.

Dneska v kurýrování směle pokračujeme, zítra už zas – nemoc/nenemoc – v plné pracovní, ale dnes si ještě dopřejeme takové to domácí

PS: Zjistila jsem, že Fakjů pane učiteli 2 míří do českých kin nyní v říjnu (29.10.2015).

PS2: Dnes k zázvoru přidáme ještě starou dobrou česnečku. Snad se z toho nepo…. 🙂

PS3: Za vynikající domácí med děkuji své úžasné kamarádace Barunce.

Vaše šťastně nastydlá Poletucha

Díky nemoci známe hodnotu zdraví, díky zlu hodnotu dobra, díky hladu sytost, díky únavě odpočinek. – Hérakleitos

 

 

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Nejvíce zobrazované příspěvky