Poletavá zpěvačka

Poslední dobou na nás její blonďáté kudrlinky vyskakují z článků bulvárních magazínů, často se propírá její váha a nadšení do hubnutí, ve video rozhovorech je vždy vysmátá od ucha k uchu, nesmíme však zapomenout na její nesporný hudební talent, energii a vůli jít si za vším, co si zamane. Řeč je o české zpěvačce s řeckými kořeny Dannie, která je rozhodně víc než jen postavičkou z barevných časopisů.

Dannie_2

V současné době se s Tebou v bulváru jakoby „roztrhl pytel“. Jak vlastně prožíváš pozornost těchto periodik, které se spíš než na Tvou tvorbu zaměřují na Tvou váhu či vnady? Myslíš si, že Ti tato jejich pozornost přinesla i něco pozitivního a kdy Ti naopak po přečtení nějakého článku bylo opravdu ouvej?

Dřív jsem byla trochu nesvá, třeba když se psalo, že jsem se opila, i když já téměř vůbec nepiji. Teď už to moc neřeším. Mediální pozornost beru jako součást svojí práce, nevyhledávám ji, ale ani novináře neodmítám. Nemám ráda pózy, nechovám se k novinářům jako k póvlu, jednám s nimi slušně a zároveň jim nelezu do zadku. Pozitivní vliv má mediální pozornost na navazování kontaktů, získávání pozornosti promotérů a sponzorů. Negativně to ovlivňuje vztahy. Píše se o mně, aniž bych se o to nějak snažila nebo měla nový produkt, což je logicky některým kolegyním a kolegům trnem v oku. Spousta lidí se tváří, že bulvár je pod jejich úroveň, a tak mě hodně překvapilo, kolik takových lidí, u kterých bych to nečekala, ho v tak hojné míře čte.

Vím, že Tvá maminka Athina Langoska je velice uznávaná muzikálová zpěvačka. Já sama jsem měla tu možnost ji vidět v představení Jesus Christ Superstar a musím říci, že jablko nepadlo daleko od stromu. Nezdědila jsi po ní kromě zpěvu i chuť vystupovat na prknech, co znamenají svět, v nějakém muzikálu či divadelním představení?

Mamka má dokonale emotivní pěvecký i herecký projev a ojedinělou osobnost na pódiu. Já jsem sice na Konzervatoři herectví vystudovala, ale muzikál není zrovna oblast, která by mě bavila. Přijde mi to jako továrna na peníze a zdá se mi legrační, jak mezi sebou v tomto odvětví kolegové bojujou. Muzikály tady v Česku bych přirovnala k fast foodu. Jsou na každém rohu, kvalita jídla je pochybná, ale láká tě to, tak se najíš housky, která je z polystyrénu, masa, které v konečném výsledku masem není, je ti blbě a za hodinu máš znovu hlad. To je pro mě fejk. Nic takového prostě nevyhledávám. Za posledních několik měsíců jsem odmítla dvě nabídky a rozhodně toho nelituju. Pokud bych měla do muzikálu někdy jít, musel by mě hudebně totálně uchvátit. A nebo si muzikál napíšu sama, vyberu dokonalé obsazení a bude to. 🙂

Vím o Tobě, že se stejně jako já zajímáš o věci mezi nebem a zemí. Přátelům dokážeš vmžiku vytvořit numerologický výklad podle data narození, podle horoskopů si dokážeš lidi ihned zařadit a blízko máš i k výkladům z karet. Osobně tvrdím, že s touto intuicí (nerada užívám slovo dar) se člověk musí narodit. Kdy jsi začala na sobě pociťovat, že Ti byly do vínku dány i tyto vlohy a pomáhají Ti například kromě běžného života i v situacích kolem Tvé kariéry?

Energie a bytosti, které jsou mimo naši viditelnou realitu, vnímám už od plenek. Když člověk dostane dar, měl by ho rozvíjet, nenechávat si ho pro sebe. Dostala jsem dar hlasu, ale taky dar vidění do budoucna a beru jako svůj úkol kromě rozvíjení pěvecké kariéry také pomáhat ostatním. Ovládání energií mi pomáhá především na pódiu. Předávám posluchačům nejen tóny, ale v podstatě se stávám průtokovým kanálem pro světelnou energii, která posluchače naplňuje štěstím a léčí jejich bloky. Zní to legračně a spousta lidí si asi teď ťuká na čelo, ale funguje to pokaždé. Odmala vykládám karty, mně i mým známým už několikrát zachránily životy, vztahy i kariéru. Exaktní vědy si ke mně našly cestu postupně.

Dannie

Takže souhlasíš, že se s tím člověk musí zkrátka narodit?

Souhlasím. Poslední dobou se začali všude rojit takzvaní esoterici, kteří najednou z ničeho nic procitli, začali mít schopnosti a na základě těchto pochybných, najednou probuzených „darů“ vydělávají desetitisíce měsíčně. Pokud někdo opravdu dostal dar vidění, tak bude pomáhat bez jakéhokoli nároku na výdělek. Navíc by mělo lidi varovat ego, s jakým se tito esoterici chválí nebo rádoby duchovní vyspělost, kterou se povyšují nad ostatní a tím dávají najevo svou skutečnou duchovní úroveň.

Kromě své vlastní kariéry také pomáháš v kariéře mladým talentům, kteří k Tobě dochází na lekce výuky zpěvu. Často na svém FB profilu postuješ videa svých studentů, chválíš je a moc jim fandíš. Co Ti tato učitelská práce přináší a nebojíš se třeba i tak trochu konkurence? 🙂

Učím z časových důvodů jen dva dny v týdnu. Kromě zpívání a skládání beru učení zpěvu jako svého největšího koníčka. Pomáhám kolegům i nováčkům. Mám radost z každého nového talentu, který může pozvednout českou kulturu na vyšší úroveň. V životě jsem necítila závist. Řevnivosti, nepřejícnosti a bojům v šoubyznysu se směju. Na tak malém písečku je to pošetilost. Slováci to pochopili, tak se těším, až to pochopí i Češi a začnou se navzájem podporovat místo podrážení nohou.

Dannie_3

Pro rozhovor na svůj blog jsem si Tě vybrala zcela záměrně, jelikož jsi také taková akční poletucha, neposeda, neustále v pohybu, sršící energií a rozdávající radost. Existují ale určitě i věci, aktivity, možná i lidé, kteří stejně tak dobíjejí baterky Tobě. Co Ti dělá dobře a dává sílu a naopak co nebo kdo Tě dokáže srazit na kolena?

Za posledních pár let jsem zjistila, že srazit na kolena mě asi nedokáže nic, ale co mě dokáže vytočit je nespravedlnost, nepřejícnost, závist a jízlivost. To se pak ze mě stává tvrdý bojovník. Dobíjí mě zpívání, hudba, tanec, příroda, moje rodina, cesty na Slovensko za mojí hudebně-duchovní rodinou, přátelé, můj ex přítel Andreas, pes Merlin a taky jeden člověk, který mi poslední dobou přináší do života spoustu světla a štěstí.

V závěru se trochu vrátíme na začátek. Většina by se Tě asi nyní zeptala, kolik kilo jsi zhubla, zda máš stále stejně velká ňadra nebo zda se objevuje nějaký muž po Tvém boku. Já se ale raději zeptám na Tvé sny a tajná přání, na Tvé plány a vše, co Tě v nejbližší době čeká. Kam dál chceš směřovat své cesty a čeho chceš dosáhnout. Ve všem Ti držím moc palce! 😉

S Andreasem jsme právě dokončili základní formu a koncept mých nových písniček a tak mě v nejbliží době čeká nahrávání druhé desky. Momentálně přemýšlím, kterému českému nebo slovenskému executive producentovi ji svěřím do rukou. Dala jsem na rady Rytmuse, Tiny a Separa a rozhodla se, že bude v celá v češtině. Angličtiny se samozřejmě nevzdávám, všechny písničky jsem napsala v obou jazycích. Minulý rok jsem dostala nabídku na nahrání desky na Floridě a teď dokonce i v mém milovaném New Yorku, takže jakmile vydám českou desku a odzpívám turné, seženu si peníze na pobyt a pojedu nahrávat. Mám v hlavě spoustu cílů, za kterými si jdu a vím, že k nim dřív nebo později dojdu. Plním si své sny a za všechnu tu krásnou energii ve svém životě cítím velkou vděčnost. Děkuju za krásný rozhovor a přeju hodně štěstí. 🙂

Já děkuji, Dannie, Tobě! A teď se pojďme všichni zaposlouchat do Tvého krásného hlasu:

zdroj: YouTube

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Nejvíce zobrazované příspěvky