Poletucha, těší mne…

Přečtěte si přepis rozhovoru se mnou ze dne 9.11.2014 pro Pinkstar.cz:

Všimněte si, že v době rozhovoru s Lukášem z Pinkstar.cz jsem ještě vůbec netušila, že má poletuší FB stránka se časem promění v opravdický blog, který mi díky vám bude dělat takovou radost. Leťte za svými sny. Vaše P.

 

Ahoj Péťo, hele proč se Tvoje stránky jmenujou „Poletucha“? To zní jako by to bylo o životě nějaký „Rajdy“?

Poletucha opravdu není žádná holka z Perlovky či snad dívka do větru, ale je to děvče plné energie, které má rádo život a řádně si ho užívá se všemi společenskými požitky, které přináší. Zajímá se o kulturu, cestování, gastronomii, módu a životní styl. Věří na sílu myšlenek a vůbec ji lákají věci mezi nebem a zemí. Ráda se baví a je to taková neposeda. Jsem to prostě já – kulturní referentka, která ráda POLETUJE. Veškeré dění je mým POLEm a kdo je podobně akční jako já, jen nemá tucha, kam se vrtnout, toho se snažím inspirovat. Proto POLETUCHA!

Co teda konkrétně najdou návštěvníci na stránkách Poletucha?

Veškeré tipy na společenské a kulturní události, rady, kam si zajet na výlet či dovolenou, popř. zajít na dobrou večeři, skočit si na nákup a vůbec udělat si radost. Zároveň se snažím vybírat hodně akcí, které vyjdou na pár kaček, aby ten výsledný užitek a radost byla ještě mnohonásobně větší. Vše prokládám zajímavými fotkami, např. krásné matičky Prahy či s nádechem vtipu, občas hodím pár životních citátů či mott. Život zkrátka není peříčko ani růžovej, tak si ho musíme neustále něčím zpříjemňovat, musíme si umět hrát a dělat to, co nás baví.

Pet profil

Ty osobně jsi čtenářkou různých blogů? Jaký je tvůj nejoblíbenější?

V první řadě musím upozornit, že Poletucha není blog (alespoň zatím), ale pouze zájmová FB stránka, což mi dokonale vyhovuje, jelikož si myslím, že se obsahově obhospodařuje mnohem snáz než blog. S blogy se nyní doslova roztrhl pytel a myslím si, že je to úžasné, když se tolik především mladých lidi tímto způsobem může projevovat a naplňovat si tak své vize, sny a zájmy. Když pak navíc mají i své věrné příznivce, je to ta nejlepší zpětná vazba. Já sama mám v oblibě módní blogy, jelikož mi často pomáhají rozhodnout se, co si vzít na sebe a díky nim pak strávím před otevřenou skříní místo dvou hodin jen dvacet minut. 🙂 Mezi ně patří např. blog mé kamarádky Janičky s názvem Love fashion. Samozřejmě se taky těším na spolupráci s novou podobou blogu Pinkstar.cz.

Pet

Vím o Tobě, že jsi kulturní maniačka. Jaké druhy akcí, filmů, koncertů nejraději ty osobně vyhledáváš?

Jelikož mám ráda pestrost, tak mne opravdu zajímá široká škála událostí. Na hudební scéně si ráda zajdu jak na mega koncert P!nk, tak i do menšího klubu na vystoupení třeba alternativnější kapely Lanugo. S filmy jsem na tom podobně. Zajdu si na americký biják 3D do multiplexu, zároveň jsem však věrným příznivcem artových kin a festivalových filmů. Celoživotní srdeční záležitostí je pro mne Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, tam kromě skvělých filmů, najdu i ty nejlepší doprovodné akce, je to přesně ten koncept, pro který žiji a dýchám.

Jak myslíš Ty osobně, že je na tom ČESKÁ kulturní scéna? Upadá nebo ne?

Záleží na tom, co vše máš na mysli, že je česká kulturní scéna. Pokud se to týká hudby, tak mám rozhodně pocit, že je na vzestupu. Sice máme paradoxně co dohánět například i oproti Slovensku, kde jsou podle mne mnohem víc napřed a otevřenější novým věcem. Ale i česká hudební scéna má co nabídnout a to především ta alternativní. Rozhodně se ale těším až třeba televizní hudební pořady, příp. předávání cen bude mít v rukou šikovný mladý tým a už odpadnou ty dlouhé záběry kamery přes křišťálový lustr Státní opery. 🙂 Co se týká dalších společenských událostí, myslím, že ČR a především Praha nabízí každému něco, v podstatě stále se něco děje a to je víc než dobře. Velkou radost mám, že je dost aktivit věnováno maminkám či rodinám s dětmi. Tam vidím velký pokrok oproti našim mamkám, které se mohly sdružovat maximálně tak na pískovišti.

Jakým heslem se v životě řídíš?

Rozhodně Carpe Diem („Užívej dne“). Když je pak ale někdy ouvej, snažím se myslet na to, že „lepší je se smát, než brečet“ a že „vše zlé je pro něco dobré“. Na 100% pak ve svém životě zjišťuji, že svět je malý a co se má stát, se stane. Taky se mi líbí citát Marylin Monroe: „Na všechno, co stojí mít za to, se vyplatí počkat.“ nebo mého oblíbence Andyho Warhola: “But I always say, one’s company, two’s a crowd, and three’s a party”. 😀

rkHyrRbMiDyZKZEGqYGaUjiYGc9CMbOxkbZxydGPoZoRxey99Iz4Oq4d8Ce6qfyz9zUIP-E

Jakou akci si v nejbližší době nenecháš ujít a doporučila bys jí i těm, kdo chodí na Pinkstar.cz?

Pinkstaristy bych ráda upozornila na akci, která právě probíhá v Praze a to jsou Mezipatra – špičkový queer filmový festival, který v Praze trvá do 13.11., pak navazuje Brno 15.-22.11. a poté Ozvěny festivalu v Olomouci (27.-29.11.) či Hradci Králové (2.-4.12.). Osobním tipem je soutěžní film Kluci a Guilaume, ke stolu! V rámci Mezipater je navíc možné se účastnit řady diskuzí, odborných přednášek a workshopů vč. tematických parties.

Kde Tě lidi můžou ještě vidět, slyšet, zažít?

Kromě toho, že se na mne může kdokoliv a kdykoliv obrátit s radou či tipem na akci na facebooku stránky Poletucha, kde svým“ lajkem“ získají přístup k pravidelné dávce informací o tom, co se kde šustne, mne lidi mohou rozhodně potkat i na většině akcí, jež na stránce promuji, na kterých se jako správná poletucha snažím aspoň mihnout. Zároveň si mne můžete pravidelně poslechnout každé úterý od 18:00 – 20:00 na Seejay radiu v pořadu Miš Maš šou, kde máme i rubriku Poletucha, stejně tak pak nově v odkazech na blogu Pinkstar.cz.

Seejay

 

Nejvíce zobrazované příspěvky