Rozmarné léto

Tak zas vybíráme letní dovolenou a já z toho mám hlavu v pejru. Sice malinko tápu, že zrovna teď chceme jet z místního vedra do dalšího, ale je pravda, že moře je potřeba a stárnoucí kousti si ho už zase žádají! Slunce, moře, pláže a léto já miluji (kdo taky ne, žejo?!;), takže se už týden prodírám různými nabídkami cestovních kanceláří či serverů sdružujících jejich nabídky a vůbec nevím, kde vlastně letos zakotvíme.

13 Minulý rok jsem totiž chtěla na Djerbu, jelikož jsem v Tunisku ještě nebyla. Nakonec jsem dala přednost Egyptu a milovanému Maroku s tím, že příští rok vyrazíme právě tam. Jenže ejhle – teroristi zas udělali velké a zákeřné bubu a já jsem prostě srab. Takže Djerba se z prvního místa dostala na černou listinu.

Tak jsem se z afrického kontitentu přesunula na ten evropský, že tedy pojedeme do Řecka na některý z jeho ostrovů. Zaujal mne Kos, jenže to bylo ještě předtím než nás média začala krmit přílivem uprchlíků (nebo imigrantů, už se v tom ztrácím;) a já už se viděla, jak tam někde plavu v moři a vedle mne pere matka čtyř dětí jejich trenky. 🙂 🙁 A jen co se přestala řešit tato invaze, vyhrotila se řecká ekonomická krize a zase jsme médii krmeni tím, jak se tam skoro ani sami nenakrmíme, protože si nevybereme peníze z bankomatů, ne všude berou karty a navíc se rapidně zvyšuje DPH země. No, jako naschvál.

Řekla jsem si, že bych se teda zase znova podívala třeba do Turecka a v tom už otvírám noviny s článkem, že Turecko je třetí nejvíc ohrožená destinace v souvislosti s hrozbou teroristických útoků (bubu). Vzdávám to!

2

Vím, že je spousta dalších hezkých evropských zemí, ale přece jenom Čechy krásné, Čechy mé. Pojedu na chatu do Polabí, hodím deku na zahradu, budu jíst jablka spadlá ze stromů, koupat se v Labi a říkat si, jak na světe je někdy krásně. 🙂

Přeji vám krásné letní dovolené, ze kterých se vždy plni elánu a energie v pořádku vratíte.

Vaše P.

obrázek (2)

zdroj: YouTube – LucieVEVO

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Nejvíce zobrazované příspěvky