Šťastné čtivo

Přiznávám se bez mučení, že kromě časopisů a internetu moc nečtu. Při tom knížky miluju. Jejich vůni, grafiku, ráda navštěvuji knihkupectví, ráda knihy vlastním (razím: Co nemáme v hlavě, měli bychom mít alespoň v knihách), ač pro ně ve svém bytě nyní nemám ještě úplně vyřešený úložný prostor, kult knih mne zkrátka baví.

Mé nepřílišné (ne)čtení souvisí zřejmě především s mou netrpělivostí a třeba i poruchou soustředěnosti. 🙂 Nevím. Ale jak mi vždy říká má moudrá maminka: „Kdybys víc četla, rozhodně bys i líp psala!“ A taky se vyjadřovala. Ač v radiu to pořád ještě tak ňák okecám, zjišťuji, že už některá slovíčka lovím hůře v paměti a s tou mou mluvou už to taky není, co to bývalo. Těžko ale říct, zda to souvisí s tím, že málo čtu nebo holt už se s přibývajícím věkem projevuje Alzheimer. Maminka má prostě vždycky pravdu!

Přesto vám s radostí dám pár tipů na knížky, které jsem na Vánoce někomu dala, popř. je dostala (nebo je aspoň chci;), a které vám určitě zpříjemní chladné zimní večery:

V pořadí třetí autorčina kniha, která vás rozesměje a potěší stejně jako Báry postřehy a radosti každodenního života, které sdílí na svém Šťastném blogu.

34384385

Halinu prostě žeru! Její fejetony vždycky pobaví, moje mamka má celou sbírku jejích vtipných knih. Navíc podle autororčiny knihy vzniklo nedávno i filmového zpracování (režiséra Filipa Renče), které  tento rok míří do kin.

Hal

Autor je ředitelem Institutu pro výzkum štěstí v Kodani, takže je osobou nadmíru povolanou k zodpovězení otázek týkající se nového fenoménu s názvem Hygge.

hyg

Autorka byla jednou z výjimečných osobností Diorova nejužšího týmu a své vzpomínky na „ducha jedné epochy“ zachytila formou krátkých textů doprovázených fotografiemi.

ma-leta-u-diora-9788020444318.280299474.1504051058

Poslední kniha sympatického spisovatele se zapamatovatelným a nakažlivým smíchem je dvojrománem s příběhy sourozenců Veroniky a Jáchyma. Začíst se tím pádem můžete z kterékoliv strany, stačí si jen vybrat.

OBAL STESTI CELE spaskou violet.indd

„Chcete zmoudřet? Můj ty světe – otevřete knížky – čtěte!“ – Jiří Žáček

Mějte samé krásné dny plné šťastných okamžiků.

Vaše P.

freestocks-org-139132

 

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Nejvíce zobrazované příspěvky