Světla na Stalina

První sezóna open air kulturního centra Stalin/Containall se blíží ke konci. Stejně jako se Stalin stal fenoménem tohoto léta, rozhodl se kolektiv Containallu probudit na čtyři dny jiný fenomén. Podzimní loučení se přesune do útrob monumentu pod kyvadlem a představí tak veřejnosti tento nevyužívány prostor s velmi specifickou minulostí za pomocí světelných instalací a hudby.

11

12

V pátek 25.9.2015 se od 15:00 otevře pravý vchod do temných chodeb bývalého památníků a návštěvníci si tak budou moci prohlédnout část vnitřních prostor. Jejich cesta tmou bude vedená rozsáhlou světelnou instalací, jejíž realizace se zhostil kolektiv BLOK 4. Toto propojení unikátních prostor a světelného umění bude probíhat až do 28.9.2015, kdy se jak vnitřní prostory tak venkovní kulturní centrum na neurčitou dobu uzavřou.

13

Po 2 noci bude navíc podstavec bývalého pomníku naplněn zvukem mladé české dj scény:

v pátek 25. září v rámci akce Monument party I své techno sety postupně od 22:00 uvedou: Yan {MMXIV}, Selektiv Mutism {Polygon}, Sinnan / Nathan Solo {Polygon}, fleika / Jiggy Higgins {stalin residents}. Vstup 150,- Kč

v neděli 27. září se od 22:00 ve veselejším rytmu v rámci akce Monument party II za pultem vystřídají: Disco Moreti {Muah}, Mutuju {City Surfer}, PSJ {Muah} a Jorgos O. Vstup 100,- Kč

Sobotní večer 26. září bude věnován promítnutí filmů vztahujících se k místu bývalého pomníku a diskuzi či vyprávění o jeho historii od padesátých až po devadesátá léta.

Umění, zábava a edukace. To je cílem i čtyřdenního projektu MONUMENT LIGHTS.

zve tým Conatainallu a vaše světluška Poletuška 🙂

12

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Nejvíce zobrazované příspěvky