Za kamna nelezem

Tak tu máme Březen – za kamna vlezem. 🙂 Ale já bych spíš doporučila vylézt a vyrazit někam za zábavou. Ačkoliv ještě stále trvá okurková sezóna, která se prolomí až s nástupem jara díky řadě venkovních akcí,  trhů a festivalů, které se pomalu ale jistě připravují, i nyní můžeme vyrazit za indoor kulturou např. na koncert, do kina či divadla.

♦♦♦

Švandovo divadlo mne hodně baví a to nejen kvůli jeho repertoáru, skvělým hercům, ale také z důvodu pravidelných zajímavých doprovodných akcí (Den otevřených dveří, 1+1 atd.), které pořádá. Vyrazit tam můžete třeba na Hamleta s Patrikem Děrgelem (jo, ten hezounek z té nové televizní detektivky), kultovní Kurz negativního myšlení s úžasným Michalem Dlouhým anebo na Parchant Marilyn hrající se dole ve Studiu. Jukněte na pestrý program a vybírejte zde.

22

zdroj: Švandovo divadlo

Kino Mat patří mezi komorní artová pražská kina. Svou „velikostí“ je dokonce považováno za nejmenší kino v ČR a patří mezi má nejoblíbenější. Rozsahem uváděných filmu rozhodně ohromí. Vyrazte třeba na oscarový snímek Dánská dívka s nadpozemskými výkony Eddieho Redmayna a Alicie Vikander (Oscar za nejlepšího herečku ve vedlejší roli). Ač jsem toho Oscara Leovi moc přála, poté co jsem viděla film The Danish Girl s dechberoucím herectvím Eddieho, jsem malinko na vahách, zda ho měl vyhrát zrovna letos.

zdroj: YouTube

Malostranská beseda je hudebním a divadelní klubem s bohatou historií a pestrou škálou kulturních aktivit. Součástí objektu je kavárna, pivnice i restaurace. V březnu do Besedy zavítá třeba Radůza, Jiří Schmitzer, Bílá nemoc a další. Program naleznete zde.

20

foto: Martin Homola (zdroj: Radúza)

Prague Burlesque Show má pravidelná představení v překrásném divadle Royal na Vinohradech, kde představuje nový standard v oblasti burleskní zábavy. Burleskní svět našel svůj střed v černé díře svádění, dramatu a striptýzu. Nenechte si ujít příležitost a vyrazte se rozehřát na show.

20

zdroj: Prague Burlesque

Febiofest, kažodoročně situovaný do multiplexu Cinestar Anděl, garantuje pořádnou dávku filmové porce a pro mne je to vždy „warm up“ pro mé milované Karlovy Vary. Febio také miluji a nikdy nevynechám a nebude tomu ani letos , kdy se  v Praze pořádá v termínu 17.3. – 25.3.2016. Předprodej zahájen již 9.3.2016. Kromě filmů se můžeme potkat také v Garážích na nějakém z koncertu v rámci doprovodného Musicfestu. Tak filmům zdar!

Febiofest_vizual_1

zdroj: MFF Praha – Febiofest

 

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Nejvíce zobrazované příspěvky