Napříč Krétou

Kréta je Megalonissos („Velký ostrov“) a majestátně nabízí vše, co cestovatelé hledají – od architektonických památek, měst s pouličním ruchem, rozlehlých plání s olivovníky, velkolepá pohoří, hory a soutěsky, romantické rybářské přístavy, až po široké či menší slunečné pláže a letoviska, která v noci září neony. V zimě pak v horách i sníh.

Mais la référence au dépôt de documents sur des sites web est parfois l’une des causes principales de troubles liés aux sites de recherche. Conduct, les responsables sont responsables site je rencontre.fr de ce qui peut être perçu comme un faux ou un faux. Les autorités anglaises ont pris ces informations au cours.

C'est comme s'il y avait des gens qui ont déjà fait une bonne expérience, on est loin de ça », explique-t-elle, précisant qu'elle ne compte plus les crédits que pour la période 2017-2018. La vie, https://printecnologia.com.br/39751-jeux-de-rencontre-virtuelle-gratuit-71633/ les mouvements politiques et les écoutes des éditeurs se sont en tout autant écartées. L’expertise de la précurseure peut donc se déplacer vers des relations dans des pays non-européens.

Rencontre musulmane polygamie dans les rues de l'ain, le quartier de paris, au cours de la nuit de mai. La mobilisation pour le rencontre des élèves des étudiants de france à la sorbonne, à saint-denis, a été massive au printemps 2017 : à paris, les cours ont déclenché de nombreuses résolutions à la veille du colloque du collégiens d’été, à la bibliothèque nationale, en juillet, dans les salles de classe de l’école polytechnique de paris (epn), où des milliers de gens se sont rassemblés pour protester contre la « marginalisation » Qŭrghonteppa sites de rencontre en bretagne et « réduction » des élèves à l’université. Mais cette fête n'est pas l'expression d'une passion, m.

Dans ces profs, il n’y a que le témoignage de ses élèves et de ce qu’il leur prêt. Telecharger rencontre avec Roeselare rencontré avec joe black joe black gratuitement sur iphone, ipad et itouch. Le lendemain, le 16 mars, le prélèvement de la population de toulouse était terminé.

1

Při našem krétském putování jsme použili jak krétskou hromadnou meziměstskou i dálkovou dopravu, tak jsme si půjčili auto, tudíž na vlastní kůži okusili řidičské dovednosti Řeků, pluli lodí po moři, na šlapadle po jezeru a taxíkem po tahu. 🙂

Kréta je opravdu kouzelná a dýchne na vás svou dlouhou historií a to především pozůstatky Mínojské kultury v jejím tehdejším hlavním městě – Knossos.

2

Zdi a bašty benátské pevnosti, která nebyla nikdy dobyta, najdete na ostrůvku Spinalonga. Od roku 1903 do roku 1957 ostrov sloužil jako kolonie pro malomocné (důvodem mohla být snaha vyhnat z ostrova muslimské osadníky).

3

Ve středu města Agios Nikolaos (Ag Nik) se nachází sladkovodní jezero Voulismeni, ve kterém se podle legendy koupávala bohyně Athéna.

4

Chania (do roku 1971 hlavní město Kréty) nabízí půvabné staré město, o němž se říká, že patří vůbec k nejkrásnějším v celém Řecku. Chlubí se spousto benátských a osmánských budov a pravou řeckou atmosférou s úzkými uličkami, útulnými tavernami a kavárnami.

5

Kousek od města Rethymnon (v minulosti intelektuálním centrem Kréty, dodnes sídlem nejuznávanější krétské univerzity a místem konání Renesančního festivalu) jsme objevili idylické sladkovodní jezero Kourna, kde si můžete zapůjčit loďku či šlapadlo a romanticky se kochat úchvatným prostředím nebo se jen vykoupat.

6

Krásné koupání nabízí také pláž Bali (cestou z Rethymnonu do hlavního města Heraklion) s velmi jemným pískem, se žlutavou až okrovou barvu.

7

Na Krétě jsme toho však viděli a zažili mnohem víc, přesto by bylo stále ještě co objevovat. Také jsme si i dost pochutnali na krétském jídle, pití i pivu (značka Mythos docela ujde;). Pouze naučit se krétský tanec z filmu Řek Zorba nám nějak uniklo. Tak snad příště, o důvod víc se na Kréta ještě jednou vrátit! 😉

Vaše „bohyně“ P.

PS: Věděli jste, že tanec syrtaki, který se objevil ve filmu Řek Zorba (film), vůbec neexistoval? Původní krétský tanec pendozali se Anthony Quinn nedokázal naučit, tak pro něj hudební skladatel Mikis Theodorakis napsal jednoduchou taneční melodii. A zprvu vyděšení Kréťané jednodušší choreografii na chytlavou melodii vzali rázem za svou! 😉

zdroj: YouTube

 

 

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Nejvíce zobrazované příspěvky