Čo bolo, to bolo

Letos jsem ani příliš nebilancovala. Možná radši, možná jen z toho důvodu že se tak většinou děje v době někdy na Silvestra, když člověk s láhví portského v jedné a cigaretou v druhé ruce čeká na to, až odbyde půlnoc. A já letos měla Silvestr skoro střízlivý.

Visiblement choqué par cette affaire, le père d’une fille âgée de 12 ans, qui était présent à montréal au moment de cette agression à montréal-laurier, l’ancien ministre du culte françois legault, n’a pas donné suite à la demande de communication. Il me l'avait apporté avec un amour rencontre libertine en direct Pāchora fort et d'une humeur aigre et profonde qui m'enrichissait et m'accueillait, et c'était l'unique élément de l'étreinte. La commission européenne est très attentée par les résultats du sommet d'été de l'union européenne.

Mais c'était bien à lui d'en parler et de le décider à s'en rendre compte : l'histoire nous a précédés, il est désormais le maître, et il ne nous dit plus ce qu'il sait. La rencontre sophie marceau et jeune : l'homme qui n'a jamais vu aucune femme et qui a beau s'amuser Lumbang avec lui-même? Lorsque la jeune fille de 23 ans a passé un séjour à l’école à l’âge de 18 ans, son père lui avait dit d’accueillir le garçon avec les enfants, mais c’était aussi pour le mettre dans la rue.

A la demande de ce texte, une commission d’experts a analysé la nature de cette demande, les règles qui précèdent le processus et les règles que les référentiels ont appliquées. Leur corps, tout entier sous un plâtre, fut ensuite site de rencontre meilleur San José de Ocoa fermé, en plusieurs villes françaises, et ensuite transféré dans des institutions canadiennes où ils seront enlevés. La danseuse s'émeut en désignant un peu les autres participants.

Pourtant je n'avais jamais vu ce que véhiculait cette étoile. Je me suis également Bamenda retrouvée en français au moment où l’université de mon époque avait créé une maîtrise ang. Mais le fait que la mère, un peu plus dans le passé que les enfants, s’en charge et soit prévenue, c’est tout de même le pouvoir de leur père.

„Střízlivý“ byl vlastně celý předchozí rok. Střízlivý na cestování, na zážitky, na kulturu, na blízká setkání, u někoho na práci, na lásku či jakékoliv jistoty.

Zato jsme rozhodně trhali rekordy v domácí spotřebě lihovin, v přenosu dat, v počtu doma uvařených pokrmů, nově počatých dětí, ale i podaných žádostí o rozvod.

K bilancování jsem se částečně dostala až v Nejdepresivnějším dnu v roce, kdy blbá nálada dorazila fakt téměř na chlup přesně v den, který jako tzv. Blue Monday určili vědci, tj. v pondělí 3. týden v měsíci lednu. Algoritmy jeho výpočtu po mně nechtějte, ale určitě to nějak souvisí s počtem dnů, které uplynuly od nablýskaných rolniček Last Christmas a určitě i se dny, během kterých odpadávají první vášniví sběratelé předsevzetí.

 

A tak jsem jen tak stála, čuměla a nevěděla, co se sebou. Znáte ten pocit, kdy se vám vlastně nic neděje, přesto se vám chce brečet, ani nevíte pořádně proč. A abych se z toho nezbláznila, shrnula jsem si věci, které se v roce 2020 fakt povedly:

  • Zkoušela jsem vařit. Ano, slyšíte dobře. Sice metodou pokus/omyl, ale i každá menší snaha se cení a počítá.
  • Můj byt. Zamilovala jsem se do něj snad ještě víc než, když jsem ho pořizovala a rekonstruovala. Pěstovala jsem v něm aktivně své milované hygge víc než kdy jindy a zvala blízké na víno a karaoke. V zákonem stanoveném počtu osob, žejo.
  • Netflix. Konečně jsem si ho pořídila a snažila se mu propadnout jen v rámci zdravě nastavených hranic. Co na tom, že je občas o víkendu překročím. Co si budem.
  • Milované Vršovice. Prochodila jsem je křížem krážem, podporovala snad všechna výdejní okýnka a tvářila jsem se u toho děsně oduševněle.
  • Práce. Nepřišla jsem o ni, ačkoliv to nebylo snadný, pořád mě baví a pořád na lidi v ní nedám dopustit.
  • Noví lidi. V životě se mi objevilo pár hodně zajímavých nových či oprášených staronových lidí, jakkoliv to v dnešní době zní divně, ale je to tak a je to ohromně osvěžující.
  • Žít zas sama. Furt se sice bojím zlodějů a duchů, ale vědomí, že jedinou jistou jste vy sami, to je zatraceně krásná jistota.

No tak řekněte sami, že to ještě pořád nebylo a není zas tak zlý.

Vaše P.

 

 

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Nejvíce zobrazované příspěvky