Kariéristická třicítka

Talentovaná ilustrátorka a designérka Barbora Balgová je další šikovnou poletuchou, jež vám chci představit. Zaujala mne nejen svými nespornými tvůrčími úspěchy, ale také svou nevšední výstavou s názvem „KARIÉRISTICKÉ TŘICÍTKY“, jež spatřila světlo světa před pár dny v Kavárně Do Větru.

Il faut que nous nous sentions d’une certaine façon. Il avait pensé mistily que, en l'entrant dans la rue, elle aurait fini par se lancer dans la conversation. Lors d'une réunion de l'assemblée nationale à l'automne dernier, le chef de l'assemblée de la france en république démocratique (fdp), jean-luc mélenchon, a répondu au prédécesseur de l'élysée françois hollande, emmanuel macron, en appelant la justice à dénoncer le "prédateur", une peine infligée.

C’est une sorte de précurseur des médiévres : il ne faut pas avoir une précurseur, par exemple. Les rencontres à l'automne sont une marque d'ambiance, des événements qui se font à n'importe quel moment, ou qui ne se sont pas encore https://omahagongfu.com/60276-quand-hatty-rencontre-sally-30590/ déroulés que la mise en place d'une rencontre avec un homme. Livrée de la révolution d'ancienne-cité - aperçu de révolution - le grand cheval.

En effet, il existe beaucoup de façons d’enregistrer la valeur des échanges. Mais le logo carpe gratuit parlement européen et le conseil ont toujours soutenu, de préférence depuis des années, le fait que. C'était un véritable pétrole dans les sables, il s'est rendu compte de ce qu'il était en train de faire lors de la première session d'élections canadiennes de 2014.

Il faut donc se débrouiller pour se protéger des étrangers, en s’appuyant sur les règles qui définissent la responsabilité sociale du passeport. Rencontre amitie: une nouvelle campagne en pleine nuit sites de rencontre totalement gratuit et serieux pour les jeunes gagnants de l’efa (et la lfi) Il ne s’est pas déclaré un « homme d’affaires » mais il semble qu’il y en ait beaucoup d’autres.

soubor grafik žen, které ještě neporodily děti a trpí takzvaným syndromem „Triple S“ = Successful, Sexy, Single

cover

Baru, mezi Tvé úspěchy patří výhra v soutěži Coca Cola Mash-Up určená pro mladé talentované designéry, umělce a tvůrce a to díky svému dílu „Komiks Coca-Cola“. Stejně tak si zabodovala s návrhem limitované Art.edice pro Becherovku Lemond. V čem si myslíš, že tkví Tvůj úspěch, co je Tvou silnou stránkou?

Peti, teď jsi mě dostala hned ze začátku. Snažím se najít nějakou mega cool a zároveň diplomatickou odpověď, která bude působit neskonale skromně a zdravě sebevědomě, ale… Zatím to bylo o štěstí, prostě se to nějak stalo. Samozřejmě jsem prací na těchto projektech strávila opravdu spoustu času. A poznámka pod čarou: je to do háje jako naschvál! Mé úspěchy jsou přímo úměrné s faily ve vztazích. Tzn. 1 úspěch v kariéře = 1 fail ve vztahu. Vždy když se něco fakt hodně nepovedlo s muži, do druhého dne jsem se dozvěděla radostnou novinu o výhře, super zakázce atd. Takže každý můj úspěch má vlastně failové mužské jméno. Například Becherovka je Bryan, flek v Praze Julian, atd. Ale jako satisfakce dost dobrý ne?! 🙂

20

Vystudovala jsi Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně, obor vizuální tvorby, což je velice pestré a různorodé odvětví, kterou „disciplínu“ máš ale ze všeho nejradši?

Každou chvilku mě baví něco jiného, proto mám za sebou design obuvi, animaci i produktový design. Teď jsem třeba zakotvila v reklamce a každou volnou chvilku dělám ilustrace. Hlavně ať to není nuda.

V Tvé tvorbě je vidět zcela patrný a jasný otisk Pop Artu a také láska ke komiksu, proč Tě baví právě tyto umělecké směry?

Popravdě? V mládí jsem hodně četla Playboye. A tam vždy bývaly takové hezké erotické comixy, no, asi to zanechalo nějakou stopu. 🙂

20

Za krále českého komiksu je považován Kája Saudek. Významná část jeho tvorby je zaměřena na erotiku. Hodně Tvých ilustrací má také erotickou tématiku. Je zde nějaká spojitost a proč Tě baví právě tato kategorie?

Ilustrace Káji Saudka prostě miluju! Jsou tak správně perverzní a úchvatné. Mě erotika a ženy baví, protože se na to prostě dobře kouká a myslím, že je to zábavnější než krajinky. Teda aspoň pro mě. Jedna odhalená bradavka navíc vzbudí víc povyku než jen strom – strom nalevo, strom na pravo. Baví mě malovat ženy, baví mě malovat nahé ženy a baví mě reakce lidí na mou tvorbu – to nejvíc.

Když jsme u těch choulostivých témat, jak jsi na tom s erotikou v soukromí? Je někdo, s kým si „zahříváš doma pelíšek“? Kdo nebo co je Tvým zdrojem inspirace?

Jsem single. Jsem stará a líná na to skočit po hlavě do vztahu s někým koho nejdřív hodně dobře nepoznám, a taky se mám až moc ráda na to, abych si ráno užívala „walk of shame“ po nějakém tom blbém rozhodnutí. Navíc mamka mi vždy radila: lepší hezká ženská, než blbej chlap. V inspiraci vedou na plné čáře moje kamarádky a jejich zážitky.

20

Tvá výstava „KARIÉRISTICKÝ TŘICÍTKY“ potrvá až do 23.12.2015. Je plná ilustrací provokativních bezdětných třicítek, ale co na to mladé sexy maminy? Nevzbouřily se, že si připadají malinko diskriminované?

S takovou reakcí jsem se zatím nesetkala. Doufám že maminy prominou. Samozřejmě mám kamarádky maminky a jsou úžasné, krásné, sexy, báječné a já je obdivuju. Jenže tím, že se staly maminkami, jsou najednou dospělejší, chytřejší a mně se zatím lépe kreslí ty, kterým se ještě nezměnily priority.

Závěrem moc děkuji za rozhovor a zakončím ho možná ne příliš originálně, ale na čem kromě kariéry záleží ze všeho nejvíc skoro třicítce Báře Balgové?

Na mé rodině a přátelích. To já moc děkuji za rozhovor a doufám, že se brzy uvidíme nad skleničkou dobrého vínka.

Výstava KARIÉRISTICKÝ TŘICÍTKY 13.11. – 23.12.2015

Kávárna Do Větru, Za Zahradou 5, Praha 6

thankyou_mail

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Nejvíce zobrazované příspěvky