Divá Bára

Že byla Lída Baarová krásná, se obecně ví. Že se zapletla s říšským ministrem propagandy Goebbelsem a obdivoval ji i sám Adolf Hitler, je také známým faktem. A že během života několikrát spadla z vrcholu na samotné dno, ale nikdy neváhala vstát a znovu bojovat, je obdivuhodné, ač nakonec umírá v osamění, pouze se svými vzpomínkami, obklopena svými černobílými fotkami a s láhví Becherovky v ruce.

Tak nějak by se dal shrnout život slavné herečky, jež připomíná antickou tragédii, a se svými vzestupy a pády by byl naprostým oříškem i pro současný bulvár. A právě ty bulvární složky hereččina života jsou v novém dokumentu Heleny Třeštíkové tak nějak vyzdvihovány. Přesto nám dokumentaristka, pro kterou mám velkou slabost, znova servíruje další svůj kvalitní počin, který vyobrazuje osud krásné a talentované ženy, čímž Lída Baarová bez pochyby byla. K dokreslení celkové představy existence této filmové hvězdy rozhodně doporučuji zhlédnout ještě další dokumenty (např. Příběhy slavných z dílny ČT), příp. si přečíst nějakou její životopisnou knížku (Útěky, Života sladké hořkosti). Dokument Zkáza krásou se pak pro vás stane takovou třešničkou na dortu. Třešničkou, která je v samotném závěru velice hořká, ale takový konec půvabná Lída prostě měla.

*** z 5* a 1/2* za zákulisní záběry filmového průmyslu první poloviny minulého století

23

 

zdroj: Helena Třeštíková Official

PS: Nezapomeňte, že 21.1.2016 vstoupí do kin další snímek o Lídě Baarové v režii Filipa Renče s Táňou Pauhofovovu v hlavní roli.

zdroj: YouTube

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Nejvíce zobrazované příspěvky