Balzám na duši

Návody na to, jak být fit, jsme doslova zahlceni. Většinou se vše točí kolem pohybu a stravy, to vše pod nálepkou: zdravý životní styl. Kromě pěstování svého těla, čímž se já – pankáč –  zatím skoro vůbec nezabývám, pokud tedy do toho nespadá pohyb v podobě lítání po slevách nebo to, že si dám občas sushi, je důležitá také péče o duši, která mi je v tuto chvíli ještě stále mnohem bližší než ta týkající se jen té vnější schránky. Určitě chápu, že jde vše ruku v ruce, ale přesto „balzám“ na duši si patlám raději než ten proti celulitidě. 🙂 K józe jsem se teda ještě nedopracovala (přece jen je v ní pro mne ještě pořád příliš pohybu a zároveň klidu, který díky své akční povaze, jen tak nerozdýchám), ale mám jiné páky, které mne uklidňují a u kterých se dobře zrelaxuji:

  • OMALOVÁNKY PRO DOSPĚLÉ

Kreslit vůbec neumím a nikdy jsem neuměla, ale omalovánky jsem jako dítě milovala (které dítě taky ne), takže když se mi do ruky dostaly omalovánky pro dospělé, zaplesala jsem radostí a hned běžela do Tesca, koupit si nové pastelky. Je to úžasný antistresový prostředek, při kterém znovu naleznete své vnitřní dítě a třeba i vzpomínky z dětství.

omalovanky_obalka_final.indd

 

zdroj: Grada

  • RADY ANDĚLŮ NA KAŽDÝ DEN – Doreen Virtue, Ph.D.

Tyhle krásně ilustrované karty se zlatým lemováním vám ve svých sdělení každý den připomenou, že vaši andělé strážní neustále stojí láskyplně po vašem boku. Sama na nich dost ujíždím, jelikož už víte o mé andílkovské víře, a je fakt že mne vždy pozitivně naladí.

21

 

zdroj: bux.cz

  • TAJEMSTVÍ: KNIHA VDĚČNOSTI – Rhonda Byrne

Tento diář v imitaci kůže obsahuje ke každému dni myšlenku vycházející ze zákona přitažlivosti a slova „Děkuji“ v nejrůznějších světových jazycích. Tím, že si navíc do diáře každý den napíšete vše, zač můžete být vděční, vám doslova přetransformuje způsob myšlení a tím i života. Mou obsesi v diáře už znáte, takže kromě nejrůznějšího zdobení, lepení a zakládaní, nyní připisuji i to, zač jsem vděčná.

21

zdroj. Knihy Dobrovský

  • KUCHAŘKA ŠŤASTNÉHO ŽIVOTA – Eva Michaličová

Tak na tuhle knížku si teď brousím zoubky (pokud byste mne snad někdo chtěl obdarovat, skvělý tip;). Jak si uvařit třeba omeletu, téměř každý (i já nekuchařka) moc dobře ví, ale podle jakých receptů se dá uvařit štěstí nebo vyrovnanost, z jakých surovin upéct láska či porozumění, to už je pro nás někdy docela oříšek. Tahle kniha nám může být dobrým rádcem a pomocníkem.

21

 

zdroj: Rybka Publishers

  • THE LAST OF THE MOHICANS – Soundtrack

Že je soundtrack k filmu Poslední mohykán řazen mezi nejlepší filmovou hudební klasiku, není žádnou novinkou. Při jejím poslechu mi vždy srdce tlučí ostošest, přesto jsem klidná a dokonale uvolněná. Když se pak procházím rušným Václavským náměstím a kolem dokola se rozléhají tóny z filmu, jsem vždy šťastná jak blecha (občas totiž ústřední píseň v ulicích Prahy hrají „Indiáni“, kteří u toho prodávají  své CD a suvenýry, určitě víte;).

zdroj: YouTube

  • U DŽOUDYHO – čajovna a prodejna

Dalším důležitým místem k zastavení, kde dobíjím své baterky a čerpám inspiraci, je čajovna a obchůdek U Džoudyho. Seženete zde vše potřebné týkající se osobního rozvoje, esoteriky, relaxace, ale také čajovnu s vlastní pekárnou, kde se pořádají různé workshopy, výstavy či přednášky.

21

 

Budete-li se snažit porozumět celému vesmíru, nepochopíte vůbec nic. Jestliže se pokusíte porozumět sobě, pochopíte celý vesmír. – BUDDHA

Mějte krásný sebepečující večer a zarelaxujte si třeba aspoň v solné lázni.

Vaše poletavá P.

PS1: Pokud máte nějaké své prověřené fígle, jak se ze všeho nezbláznit, sem s nimi. 🙂

PS2: Pokud vám jsou ty mé  cizí, přehoďte je třeba na někoho, komu cizí nebudou. 😉

NAMASTÉ

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Nejvíce zobrazované příspěvky