Spánek jako vánek

Můj spánek byl odjakživa lehkej jako vánek. Vzbudí mě jakýkoliv zvláštní zvuk, pohyb ale i živej sen. Navzdory mému slabému spaní, totiž SNÍM. A sním hodně a dost často. Sny mám intenzívní a dokonale živé. A taky někdy pěkně strašidelné. Honí mě třeba Zambíci a já se celá vyděšená nad ránem budím a oka do rána nezamhouřím, jelikož přemýšlím, do jakého obchodního centra bych se schovala, kdyby v ČR hrozila Zombie Apokalypsa.

Protože poslední dobou toho „dobrodužného“ snění bylo přespříliš a taky proto, že jsem si tu věcičku již dělší dobu do své ložnice přála, pořídila jsem si LAPAČ SNŮ.

24

Podle severoamerických indiánů lapač snů zachycuje dobré sny a špatné sny odhání. Měl by být zavěšený v místnosti, kde dotyčná osoba spí, nejlépe poblíž okna nebo dveří, aby tak zajistil co nejlepší spánek, následně pak i bdělý stav.

Dle indiánské tradice zachytí lapač snů ve své síti všechny zlé sny. První ranní sluneční paprsek je pak spálí. Dobré sny sklouznou po pírkách do duše snícího a těší ho během bdění.

Lapač snů harmonizuje domov, je relaxačním a meditačním prostředkem a také slouží jako amulet, ochraňující před negativní energií. Dle symboliky barev a předmětů na něm použitých přináší konkrétní kvality do duše jeho majitele.

obrázek 2

Jeho jednotlivé části mají svůj specifický význam:

  • Kamínek uprostřed síťky znázorňuje „vlastní já“ člověka. Je to střed, kolem kterého se točí svět. Tohle centrum (vlastní já) je třeba chránit, především před negativní energií.
  • Kruh lapače snů představuje svět a vesmír a chrání kamínek (tedy vlastní já člověka). Je to první překážka pro negativní síly, které se na spáče valí. Má zadržovat negativní vlnění.
  • Peříčka jsou přivázána ke kruhu. Zachytávají vesmírnou energii a sny a dopředu je filtrují. Noční můry jsou odraženy pryč a sladké sny jsou přeneseny do síťky. Ta také zachytí všechnu negativní energii, která by přece jen přes pírka prošla.
  • Síť s uzlíky je v lapači snů to nejdůležitější! Chytá děsivé sny a negativní síly. Indiáni totiž věří, že negativní energie, která se v síti zachytí, zabloudí a nenajde cestu ke kamínku uprostřed (tedy k člověku). Symetrie sítě symbolizuje harmonii, kterou zlí duchové nenávidí.

Krásné a harmonické sny, přeje Vaše P.

obrázek 1

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Nejvíce zobrazované příspěvky