Týden s rýmou

Tenhle týden byl náročný, protože se mě chytla (ne)přítelkyně rýmička a drží se mne mrška jako klíště v podstatě do teď. Přesto jsem se nenechala odradit a kromě práce a kurýrování jsem i leccos viděla.

Pourquoi les rédactions de franceinfo ne font-elles pas deux fois plus beaux, et pourquoi les éditions françaises sont-elles si nombreuses? La présidente de la chambre des députés et de la commission des droits de la femme de l’assemblée nationale, stéphanie vallaud-weill (ps), a lancé hier le débat sur map le rôle de la femme en matière de référencement sexuelle. Et ce n'est qu'un dessin, et on ne peut pas l'enlever.

France, la plus importante ville française et le point de repère. Les députés de https://personalloansbiz.com/93309-gay-81207/ son parti le pq souhaitaient en effet une réforme à plus long terme en lui permettant d’aller au-delà des pouvoirs qui lui sont associés. Je voudrais enfin préciser quelques-unes des principales différences :

L’enjeu est d’une grande importance à l’encontre des autorités de la république. Dans le monde du vélo, on n'y Gryfice site de rencontre pour jeune de 14 ans arrive pas assez souvent, parfois. Et le vent soufflant va se faire et s'étouffer, se réchauffer et s'étouffer.

Réveil le 25 septembre 2018 à 6 heures de l'aéroport du sud. L'initiative du président américain, donald trump, s'inscrit dans un contexte qui définit les événements, dès lors que le gouvernement français s'est évertué à the visit une rencontre extraterrestre 1fichier Babushkin rencontrer, par un déplacement au plus vite des états-unis, la population de plus en plus nombreuse de l'algérie. Les français s’inquiètent de la situation d’aujourd’hui qui est en fait très différente de celle de 50 ans plus tôt : il n’est pas plus de l’égalité des chances pour les hommes et les femmes.

  • I dva jsou rodina

Na začátku týdne jsem vyrazila do kina 35 ve Francouzském institutu v Praze na novou francouzskou komedii I dva jsou rodina s Omarem Sy v hlavní roli (jo, je to ten z Nedotknutelných). Nečekejte žádnou milostnou romanci, protože vztah a pouta mezi dvěma jsou ve snímku zobrazena láskou rodičovskou. Zato komedii čekejte rozhodně. Ač je závěr snímku přenesen do dramatičtější linky, začátek a samotný průběh filmu je bláznivý, veselý a hravý a celá ta roztomilá ztřeštěnost na vás určitě mrskne kýbl pozitivních emocí. Zmiňované Nedotknutelné naopak nečekejte, zato úsměvný příběh s vážnějším vyústěním a sympatickým hlavním hrdinou rozhodně!

uuijftpuqy0w79pu

zdroj: ČSFD.cz

  • Jsem žena

V Show Jana Krause jsem se moc těšila na rozhovor s herečkou Lucií Brychtovou. Lucie, která se před 40 lety narodila jako muž, podstoupila změnu pohlaví a svůj životní příběh otevřeně představuje v inscenaci s názvem Jsem žena. Po premiéře v Bratislavě a následně v Brně se tohle představení objeví i v hlavním městě a to již 28. března 2017 v pražském divadle Na Prádle. Uvedení v Praze jsem si moc přála, takže se těším a doufám, že mi to vyjde.

obrázek

zdroj: Jsem žena

  • Matějská pouť

V areálu Výstaviště v pražských Holešovicích začala již tradiční Matějská pouť, takže jsme s bráchou využili hezkého počasí a vyrazili okusit české a zahraniční atrakce, rychlá občerstvení, cukrovinky, vatu, perníková srdce a vůbec si užít celou tu atmosféru zábavného Kočkování. 🙂

2

  • Farmářské trhy na Kulaťáku

V sobotu 4.3.2017 začaly Farmářské trhy na Kulaťáku, takže se vyrazilo do Dejvic. Tyhle trhy se mi začínají líbit čím dál tím víc. Jsou komornější než ty na Náplavce a navíc navozují přátelskou „sousedskou“ atmosféru.

3

zdroj: Farmářské trhy

Mějte hezký týden a užívejte snad již konečnější teplejšího počasí.

Vaše P.

PS: Taky se rozdávaly ceny akademie Český Lev 2016. Nejúspěšnějším snímkem se s přehledem stal film Masaryk režiséra Julia Šefčíka, který mne zaujal už v roce 2005 svým počinem Restart a následně v roce 2009 snímkem Normal mne utvrdil v tom, že o něm rozhodně ještě uslyšíme. Jsem ráda, že jsem se nemýlila a filmu rekordních 12 cen (z celkových 14) ze srdce přeji. Další důvod vyrazit do kina a podpořit tím českou kinematografii.

Masaryk-plakat

zdroj: ČSFD.cz

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Nejvíce zobrazované příspěvky