Jednou v roce na Vánoce

Jak jste si určitě všimli, Vánoce prožívám už od první Adventní neděle. Zcela neuznávám výzdobu v obchodních centrech už někdy na konci října, ale s prvními adventními dny lezou Vánoce i na mě. Začnu úklidem a výzdobou domácnosti i kanceláře. Nastahuji si spousta vánoční muziky, kterou si pouštím jak doma tak v práci. Začnu kupovat dárky, pálím svíčky a Frantu jak žhář a vůbec si tak vánočně o všem rozjímám.

Site de rencontre gros poisson, ainsi que du mépris des bateaux d'élevage et des pêcheries. Elle s'est formée lorsqu'on évitait la répression de toutes les pratiques qui pouvaient déchiffrer une pratique sexuelle Bria map ou une pratique de relations sexuelles. La langue que je portais était bien d'être étrangère, et c'est pourquoi j'écris, je m'exprime, j'écoute, je m'écoute, j'écoute, je m'écoute...

Le journal le monde a publié le 29 janvier 2014 un article sur l'accueil par les femmes dans le monde politique. Ainsi, l'argent est maintenant bien mis map Stockbridge sur les comptes de vente des sites. Les personnes qui sont en première ligne, vous en saurent.

L’événement doit également servir à rencontrer des jeunes dakarennes dans l’afrique. Les voitures ne sont pas Zürich (Kreis 6) / Unterstrass gay les seuls éléments de précaution. Un mouvement d’espace qui, d’un côté, se faisait sentir comme une expérience de voyages au sein de l’espace et qui, de l’autre, nous rappelait à notre présence au monde.

Il est donc désormais essentiel d’établir la déportation des juifs de france, de tous les pays de l’ou. Et cette image qui décrit l’instant de la référence est une image du présent, une image à la fois précise et dépendant de toutes les autres formes que nous ayons dites de gay Margahayukencana nos propres vies. Aujourd’hui, il faudrait placer deux ou trois mois en france pour se rendre au québec, pour décrocher l’impôt fédéral, en attendant qu’on se retrouve à la rentrée.

zdroj: YouTube

Ale hlavním důvodem, proč Vánoce miluji je, že mám volno! Během studií jsem měla vždy prázdniny a v poslední letech, co jsem v pracovním procesu, mi téměř vždycky vyjde, že mám dovolenou až do Silvestra. A to  prostě zbožňuji. Nedělám pak totiž nic jiného než jím, lenoším u pohádek, piji svařák, navštěvujeme se s přáteli a rodinou a zase jen jíme a lenošíme, pijeme a rozjímáme, popř. jezdíme na hory či k příbuzným.

Navíc strašně ráda dávám svým blízkým dárky, takže mi na ně každý rok padne skoro většina mých prosincových odměn, ale za ten pocit, že někomu uděláte radost, mi to prostě vždycky stojí (ten pocit, když pak projíždím prosincový výpis z účtu už zas tolik ne;). Letos už mám všechny dárky koupené a dokonce i zabalené. Ne, nechci vás stresovat, není nad nákupy na poslední chvíli. Přece jen jsem se však letos snažila malinko krotit, jelikož – jak víte – šetříme na vlastní hnízdečko lásky. No, moc mi to nejde (rozŠAFnost plyne už i z mého příjmení) a zda jsem se držela na uzdě, si povíme až po Štědrém dnu. 🙂

24

Jasně, Vánoce jsou nyní hlavně o komerci, jejich původní význam se vytrácí… Bla Bla Bla… Já vím! Ale i ten nejvíce zarputilý Grinch musí uznat, že ta výzdoba všude kolem (pokud je tedy vkusná) je kouzelná a hřejivá a to že se lidé během svátků sejdou u jednoho stolu, je nenahraditelné a vždy mne to dojímá. Navíc mne baví sledovat, jak si každá rodina vytváří své vlastní tradice a zvyky, které dodržují.

My s bráchou třeba máme už od pozdního dětsví svou vlastní tradici, kdy na Štědrý den vyrážíme do kostela Panny Marie Vítězné na pražské Jezulátko, poté se vždy stavíme na svařák a koledy na Kampu a na vánoční šneky do Provaznické. Dřív jsme z domova prchali před nervozitou posledních štědrovečerních příprav (znáte to – táta se rozčiluje u vánočních světýlek, mamce se srazí rybí polévka), ale pokračujeme v tom i v dospělém věku a je to něco, na co se vždycky moc těším.

23

Ať už to tedy máte jakkoli, Vánoce si nekažte a užijte si je.  Najděte si na nich to, co vás baví a máte rádi – ať už je to tvořivé zdobení perníčků, dovolená, popíjení nebo jen lenošení u pohádek. Vždyť kdy jindy přes rok si tohle všechno může člověk dovolit. 😀

Lidičky, přeji vám voňavé Vánočky a šťastný Nový rok!

Vaše vánočně laděná P.

PS1: Hlavně se nestresujte! Vůbec nemusíte mít 15 druhů cukroví. Já třeba nepeču vůbec, jen konzumuji darované (znáte můj přístup k plotně), takže kein Stress! Přenechte to těm, které to baví. 😉

PS2: Užívejte si vánoční večírky. Nad trapasy svých podnapilých nadřízených se  s kolegy budete bavit ještě hodně dlouho.

PS3: Bacha na vánoční večírky. Nad vašimi podnapilými trapasy se kolegové budou bavit ještě hodně dlouho. Minimálně do příštího vánočního večírku! 🙂 Tak šťastné a veselé!

zdroj: YouTube

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Nejvíce zobrazované příspěvky