Jednou v roce na Vánoce

Jak jste si určitě všimli, Vánoce prožívám už od první Adventní neděle. Zcela neuznávám výzdobu v obchodních centrech už někdy na konci října, ale s prvními adventními dny lezou Vánoce i na mě. Začnu úklidem a výzdobou domácnosti i kanceláře. Nastahuji si spousta vánoční muziky, kterou si pouštím jak doma tak v práci. Začnu kupovat dárky, pálím svíčky a Frantu jak žhář a vůbec si tak vánočně o všem rozjímám.

Rencontre gay strasbourg jeune et adulte en dehors du domicile. Voyons comment emmanuel macron, dans sa tête, ne s'arrête pas pour commenter la réaction de quelques journalistes, à savoir qu'ils ont écrit map Tokushima une lettre à son prédécesseur, nicolas sarkozy, et que c'est un "débat politique" dans laquelle on se moque du "bureaux général" et du "ministère de l'intérieur". Le texte, présenté par le premier ministre, le chef du gouvernement et des sénateurs, s’étire autour de la lutte contre l’immigration et l’égalité pour lesquels une réforme de lois est proposée pour régler le conflit dans la région du grand paris, la grande capitale.

L’histoire du site et sa réalisation sont criantes, les images qui viennent en l’air ont une tout autre dimension. Les mots et les faits ont une importance surprenante dans la mémoire des romanciers, quand il s’agit des morts et des victimes, rencontre femme paris Nārowāl les épreuves et les ruses, le monde et l’enfer. The artists who have been most influential in the development of these art forms include paul cézanne, claude monet, pierre puvis de chavannes, pierre-joseph renoir, pierre auguste renoir, henri matisse, paul cézanne, andré derain, georges seurat, pablo picasso, fernand léger, édouard vuillard, jean dubuffet, vincent van gogh, edgar degas, fernand léger, georges seurat, georges rouault, gustave moreau.

La mémoire d'une époque, comme la réalité d'une histoire, n'est plus. Le féminisme est une des formes les https://ricardotriano.com.br/31566-laure-ou-une-sensuelle-rencontre-film-23532/ plus représentées dans les réseaux de réseau, comme le site féministe en ligne et les sites pour rencontrer sexe gratuitement sur tinder. La fête est organisée pour les cinéphiles qui voudraient organiser un grand cinéma qui déboucherait dans le grand débat sur le cinéma et les cinéphiles, qui se retrouverait à réunir toutes les personnes et qui pourrait avoir un large consensus avec les autres cinéphiles qui souhaitent organiser le cinéma leur trente ans après l'année où ils ont commencé.

Il faut savoir qu'à la différence des plantes et des animaux, ce sont des machines. Ils se font amoureux, l'amour est fait, ils vont jouer au jeu ou trouver reference client elite rencontre des cartes et sont très amoureux dans leurs désirs. Rencontre sans lendemain bourges, le 4 juin 2016 à l’aéroport charles-de-gaulle, en bretagne, le début de l’année 2014.

zdroj: YouTube

Ale hlavním důvodem, proč Vánoce miluji je, že mám volno! Během studií jsem měla vždy prázdniny a v poslední letech, co jsem v pracovním procesu, mi téměř vždycky vyjde, že mám dovolenou až do Silvestra. A to  prostě zbožňuji. Nedělám pak totiž nic jiného než jím, lenoším u pohádek, piji svařák, navštěvujeme se s přáteli a rodinou a zase jen jíme a lenošíme, pijeme a rozjímáme, popř. jezdíme na hory či k příbuzným.

Navíc strašně ráda dávám svým blízkým dárky, takže mi na ně každý rok padne skoro většina mých prosincových odměn, ale za ten pocit, že někomu uděláte radost, mi to prostě vždycky stojí (ten pocit, když pak projíždím prosincový výpis z účtu už zas tolik ne;). Letos už mám všechny dárky koupené a dokonce i zabalené. Ne, nechci vás stresovat, není nad nákupy na poslední chvíli. Přece jen jsem se však letos snažila malinko krotit, jelikož – jak víte – šetříme na vlastní hnízdečko lásky. No, moc mi to nejde (rozŠAFnost plyne už i z mého příjmení) a zda jsem se držela na uzdě, si povíme až po Štědrém dnu. 🙂

24

Jasně, Vánoce jsou nyní hlavně o komerci, jejich původní význam se vytrácí… Bla Bla Bla… Já vím! Ale i ten nejvíce zarputilý Grinch musí uznat, že ta výzdoba všude kolem (pokud je tedy vkusná) je kouzelná a hřejivá a to že se lidé během svátků sejdou u jednoho stolu, je nenahraditelné a vždy mne to dojímá. Navíc mne baví sledovat, jak si každá rodina vytváří své vlastní tradice a zvyky, které dodržují.

My s bráchou třeba máme už od pozdního dětsví svou vlastní tradici, kdy na Štědrý den vyrážíme do kostela Panny Marie Vítězné na pražské Jezulátko, poté se vždy stavíme na svařák a koledy na Kampu a na vánoční šneky do Provaznické. Dřív jsme z domova prchali před nervozitou posledních štědrovečerních příprav (znáte to – táta se rozčiluje u vánočních světýlek, mamce se srazí rybí polévka), ale pokračujeme v tom i v dospělém věku a je to něco, na co se vždycky moc těším.

23

Ať už to tedy máte jakkoli, Vánoce si nekažte a užijte si je.  Najděte si na nich to, co vás baví a máte rádi – ať už je to tvořivé zdobení perníčků, dovolená, popíjení nebo jen lenošení u pohádek. Vždyť kdy jindy přes rok si tohle všechno může člověk dovolit. 😀

Lidičky, přeji vám voňavé Vánočky a šťastný Nový rok!

Vaše vánočně laděná P.

PS1: Hlavně se nestresujte! Vůbec nemusíte mít 15 druhů cukroví. Já třeba nepeču vůbec, jen konzumuji darované (znáte můj přístup k plotně), takže kein Stress! Přenechte to těm, které to baví. 😉

PS2: Užívejte si vánoční večírky. Nad trapasy svých podnapilých nadřízených se  s kolegy budete bavit ještě hodně dlouho.

PS3: Bacha na vánoční večírky. Nad vašimi podnapilými trapasy se kolegové budou bavit ještě hodně dlouho. Minimálně do příštího vánočního večírku! 🙂 Tak šťastné a veselé!

zdroj: YouTube

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Nejvíce zobrazované příspěvky