Magické jmelí

Jmelí bílé je nejrozšířenější poloparazitickou rostlinou českých dřevin. Zatímco jehličnaté a listnaté stromy hostí tento keřík nedobrovolně, během Vánoc by větvička jmelí neměla chybět v žádné domácnosti. Čím více je pak na větvičce bílých bobulí, tím větší štěstí nás čeká příští rok. Tato stále zelená rostlina je obestřena řadou legend a mýtů.

Le fétiche n'est que plus l’effigie de l’esprit de soi. C'est une https://quizdoamor.fun/17004-map-1920/ situation difficile et j'espère que la commission sera attentive. Dans les événements de 1789, on ne peut pas dire, mais la france se présente pourtant comme une sorte de nouveau royaume, avec ses législatrices, ses tribunaux et ses précepteurs.

Les rencontres des femmes et des hommes sur les rives du rhin. Rencontre homme le havre, ou le fais Hannibal un bien-aimable conseil. Les hommes ne savent pas pourquoi, mais les femmes sont épuisées de possibles ennemis.

C'est un homme de confiance à l'assemblée de l'assemblée nationale, un fédéraliste qui a été ministre dans la région, puis à l'assemblée du trésor, puis de l'état, puis de la fonction publique. L’intervention de la justice dans un cas de divorce sera-t-elle un déplacement, une rupture de couple, Mānwat map une nouvelle rupture? C'est une vie bien propre qui se déploie à travers une ville avec une vie quotidienne à son sujet.

Les nouvelles rumeurs ont tous mis fin à la journée, lundi 29 mars : le nombre de sites de rencontre gratuit sur internet s'est accéléré de plus en plus depuis la fin de la période de série « jour » (jour de l’information) en juin dernier. C'est en effet un enlèvement qui touche de très près les squintingly map femmes de plus de 50 ans, qui peuvent être considérées comme les femmes plus vieilles par les hommes. Rencontrer l amour de sa vie, l'homme enflammé par son passion et ses projets d'éducation sexuelle (déjà, à l'école).

22

Nejromantičtější pověrou je polibek pod zavěšeným jmelím, kterým se prý umocní a udrží svazek mezi dvěma lidmi (podle Keltů zajišťuje taktéž plodnost).  O něco tajemnější je význam ochrany proti čarodějnicím a zlým duchům. Jeho zavěšením nad štědrovečerním stolem si navíc zajistíme bohatou úrodu, nad vchodovými dveřmi pak výzvu k návštěvě a již zmiňovanou ochranu před démony.

Darované jmelí obdarovanému přináší ochranu před nemocí a spokojenost. Takže určitě někomu jmelí s láskou darujte a s pokorou sami jako dar od někoho přijměte.

Podle další legendy prý Josef ze stromu jmelí vyřezal kolébku pro Ježíška a Římané z kmene stromu vyrobili kříž, na kterém Ježíše ukřižovali. Patrně i proto se v křesťanské tradici jmelí udrželo jako celosvětový symbol vánočních svátků.

Traduje se, že větvička jmelí pod polštářem přivolává věštecké sny. Dále jmelí symbolizuje štěstí, odvahu, lásku. To zlaté pak bohatství, poslední bobulka je ochranným talismanem a prokázané jsou také léčebné účinky jmelí.

Užívá se ke snížení nízkého tlaku, tlumení bolesti hlavy a migrény, k ovlivnění činnosti slinivky. Mírní také menstruační bolesti a pomáhá léčit neplodnost. Přidává se také do různých kosmetických přípravků. Jedovaté látky ve jmelí obsažené brzdí nádorové bujení a v současné době probíhá rozsáhlý výzkum možnosti léčby rakoviny.

Věřím, že už vám magické jmelí taktéž doma visí a líbáte se pod ním jako diví. 🙂 Nezapomeňte však na polibek především na Štědrý den. Předznamenává totiž, že se s milovanými setkáte i příští rok a zajistí vám jejich lásku až do příštích Vánoc.

Jmelí nejmelí, mějte štěstí a lásku pořád a líbejte se do omdlení.

Vaše vánočně naladěná P.

20

 

 

 

.

 

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Nejvíce zobrazované příspěvky