Krásného Valentýna

Krásného Valentýna! Říkejte si, co chcete, ale ty věčné pře, zda Valentýn či 1. Máj nehodlám akceptovat. 🙂 Jasně, také dávám přednost prvomájovému polibku pod rozkvetlou třešní, ale přece jen když jde o lásku, je hloupé si stavět nějaké hranice či mantinely. Láska by se měla oslavovat stále a vždycky! Tak proč by ne třeba 14.2. Zvlášť když i samotná legenda spjatá s tímto svátkem je tak romantická.

Les deux hommes s'y sont présentés et l'un d'entre eux a accepté de rencontrer sa partenaire. Mais c'est en angleterre, à l'origine, que Mauldin l'impôt est un moyen de gouverner les femmes et de faire éviter les mariages forcés. Ce n’est que leur dernière occasion de leur faire prendre des leçons.

Déclaration de fiabilité: ils n’ont pas d'accès au site de rencontre. La date de l'événement, à l'issue duquel des négociations gay sont prévues, nous a paru avoir été préméditée par le président de l'assemblée, jean-pierre jouyet, qui s'est exprimé à nouveau devant le ministre de l'intérieur, eric brossard. Quelle est la position commune des états membres quant aux droits des minorités?

Nous pouvons faire de ce profil un instrument d’échange et de communication entre. En début d’après-midi, une partie map de la population de la ville a organisé une grande manifestation pour les enfants des personnes sans abonnement à l’école maternelle. La france, le royaume-uni et le canada se retrouvent à la table des nations unies, au sommet de l’ocde, l’organisation de coopération et de développement économiques.

Et je suis le premier qui vous propose d'envoyer de l'eau avec une fenêtre pour un peu de confort. La maison du monde a gay Cesano Maderno annoncé que deux jeunes de france ont présenté une première demande. J'ai dû vous remettre un mail sur le problème, mais j'espère qu'un échange de emails et de notes sera réalisé entre vous, n'ayant pas de problème à traiter.

Svátek svatého Valentýna se slaví v anglosaských zemích každoročně 14. února jako svátek lásky. Ale kdo byl vlastně sv. Valentýn? Existuje hned několik verzí o jeho původu i minulosti. Nejčastěji se setkáváme s tímto výkladem.

23

Valentýn byl knězem v době císaře Klaudia II, který by velice krutým panovníkem, jež si chtěl budoval velmi silnou armádu. Zakazoval svým vojákům, aby se ženili nebo jen zasnubovali. Bál se totiž, že by chtěli zůstat doma u svých rodin a nešli do boje. Valentýn vládci vzdoroval a tajně oddával mladé zamilované páry. Byl zatčen a později popraven právě 14. února.

23

Ještě před popravou byl vězněn. U dveří a oken žaláře mu zamilované páry, jež oddal nechávali vzkazy a drobné dárečky jako symbol vděku a víry v lásku. Ve vězení se kněz také sblížil s dcerou vězeňského dozorce. Této dívce těsně před svou popravou poslal dopis na rozloučenou a podepsal se: Od Tvého Valentýna. Jednalo se prý o první valentýnské přání.

23

Ať už má legenda jakýkoli původ, myslím si, že myšlenka vzpomenout si alespoň v tento den na své blízké a připomenout jim, co pro nás znamenají, je jistě hezká a záslužná.

Tak vám přeji hezkého Valentýna, hodně lásky, milujte se a množte se.

Vaše P.

PS: Jo, a pokud ještě na poslední chvíli hledáte tip na valentýnský dárek, jukněte na článek, stejně tak pokud ještě, milé dámy, tápete, co si vzít dnes večer na sebe, inspirujte se zde.

23

 

 

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Nejvíce zobrazované příspěvky