Duhové dny

Dnes začínají nejduhovější dny v roce – Prague Pride 2015 (10.8. – 16.8.2015).

11

 

Ještě před sobotním průvodem pečlivě nastudujte celotýdenní pestrobarevný progam a účastněte se tak i řady doprovodných akcí, přednášek, koncertů a diskuzí. Více k programu naleznete zde.
Hned dneska si nenechte ujít zahájení na Střeleckém ostrově, které odstartuje velkým koncertem vítězka loňské Eurovision Song Contest Conchita Wurst, vystupí také Aneta Langerová a Jaro Smejkal.
Každý den bude v Pride Village na Střeleckém ostrově připraven hudební program, koncerty, DJs nebo třeba swingová tančírna.

11

 

V sobotu festival vyvrcholí každoročním Průvodem hrdosti a následným hudebním festivalem na Letné, kde určitě nesmíte chybět! 😉

Jsem nadmíru gay friendly, jsem hrdá fag hag, a proto odvážně hlásám svou nejupřímnější podporu akci PRAGUE PRIDE. Jsem pyšná, že se tato akce u nás koná a ještě pyšnější jsem na své známé, kteří ji nadšeně pořádají. Chápu však i některé obavy, jelikož někdy se forma podobných typů akcí může zvrtnout v něco trochu jiného a původní myšlenka tak zajde do pozadí všech těch nablýskaných glitrů, vykroucených obnažených těl a vůbec celého živého karnevalu. Přesto věřím, že podobné festivaly mají svůj podstatný význam, jehož hloubka není ani v Praze potopena či rozplynuta v davu a skupinové euforii.

blurred_lines

Apeluji tedy na všechny spřízněné duše – ženy, dívky, paní – vy, které máte také mysl čistou, oči dokořán, duši otevřenou a tolerance na rozdávání, přidejte se k této akci hrdosti, která chrání naše gaye a lesbičky, které bychom přece za nic na světě nevyměnily.

Další mé tématické články:

Výměna fag hag stráží

Pochodující fag hag

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Nejvíce zobrazované příspěvky