Krásného Valentýna

Krásného Valentýna! Říkejte si, co chcete, ale ty věčné pře, zda Valentýn či 1. Máj nehodlám akceptovat. 🙂 Jasně, také dávám přednost prvomájovému polibku pod rozkvetlou třešní, ale přece jen když jde o lásku, je hloupé si stavět nějaké hranice či mantinely. Láska by se měla oslavovat stále a vždycky! Tak proč by ne třeba 14.2. Zvlášť když i samotná legenda spjatá s tímto svátkem je tak romantická.

Svátek svatého Valentýna se slaví v anglosaských zemích každoročně 14. února jako svátek lásky. Ale kdo byl vlastně sv. Valentýn? Existuje hned několik verzí o jeho původu i minulosti. Nejčastěji se setkáváme s tímto výkladem.

23

Valentýn byl knězem v době císaře Klaudia II, který by velice krutým panovníkem, jež si chtěl budoval velmi silnou armádu. Zakazoval svým vojákům, aby se ženili nebo jen zasnubovali. Bál se totiž, že by chtěli zůstat doma u svých rodin a nešli do boje. Valentýn vládci vzdoroval a tajně oddával mladé zamilované páry. Byl zatčen a později popraven právě 14. února.

23

Ještě před popravou byl vězněn. U dveří a oken žaláře mu zamilované páry, jež oddal nechávali vzkazy a drobné dárečky jako symbol vděku a víry v lásku. Ve vězení se kněz také sblížil s dcerou vězeňského dozorce. Této dívce těsně před svou popravou poslal dopis na rozloučenou a podepsal se: Od Tvého Valentýna. Jednalo se prý o první valentýnské přání.

23

Ať už má legenda jakýkoli původ, myslím si, že myšlenka vzpomenout si alespoň v tento den na své blízké a připomenout jim, co pro nás znamenají, je jistě hezká a záslužná.

Tak vám přeji hezkého Valentýna, hodně lásky, milujte se a množte se.

Vaše P.

PS: Jo, a pokud ještě na poslední chvíli hledáte tip na valentýnský dárek, jukněte na článek, stejně tak pokud ještě, milé dámy, tápete, co si vzít dnes večer na sebe, inspirujte se zde.

23

 

 

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Nejvíce zobrazované příspěvky